NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. Mamy szukać szczurzych nor!

Nowy Jork. Mamy szukać szczurzych nor!

14.08.2013, godz. 02:00
szczur
foto:

Nic tylko tropić gryzonie i alarmować służby... Władze Nowego Jorku wpadły na pomysł, jak opanować - choć w pewnym stopniu - plagę szczurów na Upper West Side. Otóż chcą, by mieszkańcy nauczyli się rozpoznawać nory, w których gryzonie uwiły sobie gniazda i tam się rozmnażają. A takim miejscem są zazwyczaj... korzenie rosnących drzew.

O tym, że szczury to plaga metropolii, wie każdy. Zuchwałe, niczego niebojące się gryzonie rozpanoszyły się w mieście na dobre. Zawładnęły dosłownie ulicami, parkami i peronami metra.

Specjaliści z Wydziału Zdrowia (New York City Department of Health and Mental Hygiene) wraz z pracownikami Wydziału Oczyszczania Miasta (Sanitation Department) robią, co tylko mogą, by zapanować nad sytuacją. Pomysłów na walkę z gryzoniami są dziesiątki. A teraz dołączył do nich kolejny. Po tym jak potwierdzono, że duża liczba szczurów rozmnaża się w korzeniach drzew, władze miasta wpadły na pomysł, że będą edukować mieszkańców, w jaki sposób rozpoznawać miejsca, gdzie szczury uwiły sobie gniazdo.

– One się pod ziemią spokojnie rozmnażają, a potem wychodzą na powierzchnię i roznoszą choroby. Wskazanie takiego miejsca pozwoli na szybkie wysłanie eksterminatora. Dlatego chcemy nauczyć mieszkańców, na co mają zwracać uwagę – mówi Gale Brewer, radna miejska, która popiera nową inicjatywę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: