NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. Lepiej pilnujmy swoich danych

Nowy Jork. Lepiej pilnujmy swoich danych

12.04.2014, godz. 17:47
MTA, NYC, metro, Nowy Jork,
foto:

To zaczyna być naprawdę niepokojące: znaleziono kolejne urządzenie do odczytywania danych z kart kredytowych (ang. skimming device). Tym razem w automacie do kupowania MetroCard na Manhattanie.

Zauważył je jeden z pasażerów, który doładowywał swoją kartę w automacie stojącym na stacji Columbus Circle. Natychmiast zaalarmował znajdującego się tam policjanta i okazało się, że faktycznie w maszynie - dokładnie w miejscu, gdzie wkłada się kartę debetową lub kredytową - znajduje się urządzenie, które odczytuje dane z paska magnetycznego. Z kolei na rurze pod sufitem, bezpośrednio nad automatem, znajdowała się malutka kamera, która rejestrowała PIN lub kod pocztowy, niezbędne do zrealizowania transakcji.

Jest to kolejny taki przypadek w ostatnim czasie. Niedawno bowiem, jak informował „Super Express”, skimming device znaleziono w automatach do kupowania biletów na LIRR. Ponieważ nie można wykluczyć, że w innych maszynach nie zamontowano podobnych urządzeń, policja uczula wszystkie osoby, aby sprawdzały dokładnie swoje wyciągi bankowe, a w razie podejrzanych operacji jak najszybciej kontaktowały się ze swoim bankiem!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: