NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork i New Jersey. Polonia celebruje wielką kanonizację

Nowy Jork i New Jersey. Polonia celebruje wielką kanonizację

24.04.2014, godz. 00:00
Papież, kanonizacja, Pan Paweł II
foto:

We wszystkich polskich parafiach odbędą się specjalne uroczystości, które pozwolą wspólnie przeżywać ten wyjątkowy czas... Zaplanowana na niedzielę kanonizacja Jana Pawła II będzie wielkim przeżyciem!

Uroczystości odbędą się m.in. w kościele św. Jana Kantego w Clifton, NJ. – Serdecznie zapraszamy na obchody oraz wprowadzenie relikwii Jana Pawła II – mówi Krystyna Bladek z New Jersey. – Uroczystości już w sobotę, 26 kwietnia, o godzinie 7 pm. Rozpoczną się od procesji. Natomiast w niedzielę odbędzie się modlitwa dziękczynna.

Poza świątyniami kanonizacja celebrowana będzie między innymi w Copiague na Long Island. Już na 25 kwietnia (piątek, od godz. 18) zaplanowano wieczór poświęcony kanonizacji. Spotkanie zostanie zorganizowane w siedzibie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, przy 314 Great Neck Road, Copiague, NY 11726. Przewidziano dyskusję na temat ciekawostek z życia Jana Pawła II, będzie mowa także o przesłaniach zawartych w encyklikach. Odbędzie się wreszcie wystawa prac konkursowych uczniów ze szkoły w Copiague.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: