NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork i New Jersey. Ksiądz wyrzucony przez Ruskich opowie o Syberii

Nowy Jork i New Jersey. Ksiądz wyrzucony przez Ruskich opowie o Syberii

14.03.2014, godz. 00:00
Jark Wiśniewskim
foto:

Polonijny Klub Podróżnika zaprasza na spotkania z księdzem Jarkiem Wiśniewskim (katolickim misjonarzem, podróżnikiem, autorem książek i wielu reportaży). Temat: „Rosja, Syberia, Uzbekistan”. Ks. Jarek spędził na misjach w Rosji ponad 20 lat, ale niedawno stał się niewygodny dla władz i został stamtąd wydalony...

– Przez cały ten czas pracował w niesłychanie trudnych warunkach, niosąc nie tylko wsparcie duchowe, ale również materialne mieszkającym tam potomkom Polaków i prześladowanym katolikom – mówi nam Jerzy Majcherczyk, prezes Polonijnego Klub Podróżnika. – W czasie spotkania będzie można zobaczyć unikatowe zdjęcia i usłyszeć wzruszające, a zarazem dramatyczne opowieści o jego pracy.
Do kupienia będzie również książka ks. Jarka. Dodatkowo duchowny opowie o swojej planowanej pielgrzymce na Syberię (to jeszcze mu wolno...) – śladami Łagierników.

Donacja przy wejściu na spotkanie - $7.00. Dzieci i młodzież do lat 18 - wstęp wolny. Spotkania odbędą się w sobotę, 22 marca o godz. 4 pm w kawiarni przy kościele św. Stanisława Kostki, 184 Driggs Ave, Brooklyn, NY 11222, a także w niedzielę, 23 marca o godz. 6:30 pm w sali przy kościele św. Józefa. 7 Parker Ave, Passaic, NJ.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: