NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. Biegiem ze Staten Island do Central Parku

Nowy Jork. Biegiem ze Staten Island do Central Parku

03.11.2013, godz. 19:20
maraton
foto:

Po rocznej przerwie, ze zwiększoną ochroną policji (w następstwie tragicznego zamachu w Bostonie), blisko 50 tysięcy biegaczy z całego globu – również z Polski – wystartowało w jednym z najbardziej popularnych i prestiżowych biegów ulicznych na świecie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z powodu zniszczeń spowodowanych przez huragan Sandy, maraton został odwołany zaledwie 36 godzin przed planowanym początkiem imprezy. Dla wielu zawodników, zwłaszcza tych, którzy przylecieli do Nowego Jorku z daleka, ponosząc ogromne koszty – był to wielki zawód.

W pierwszym maratonie w 1970 roku wzięło udział 127 biegaczy. Teraz liczba chętnych znacznie przekracza możliwości organizatorów... Obecna trasa prowadzi przez wszystkie dzielnice metropolii, a półmetek biegu przypada na Pulaski Bridge, łączącym Greenpoint z Queensem.

Chłodna aura była korzystna dla biegaczy. Maratończycy zaczęli na Staten Island, przebiegając przez Verrazano Bridge. Potem biegli przez Brooklyn, Queens, Bronx, aż do mety w Central Parku na Manhattanie. Limit czasu na ukończenie biegu wynosił 8 godzin i 30 minut.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: