NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork będzie wydawać certyfikaty wizowe imigrantom-ofiarom przestępstw

Nowy Jork będzie wydawać certyfikaty wizowe imigrantom-ofiarom przestępstw

11.02.2016, godz. 00:00
ofiara przemocy, przemoc, wykorzystywanie, bita kobieta
ofiara przemocy, przemoc, wykorzystywanie, bita kobieta foto:

Nowy Jork był, jest i będzie zawsze miastem chroniącym swoich mieszkańców z imigrantami na czele! Oto kolejny dowód. Burmistrz Bill de Blasio ogłosił nowe rozporządzenie, które pozwoli na wydawanie specjalnych certyfikatów wizowych dla osób będących ofiarami przemytników ludzi, gwałtów, tortur oraz przemocy. Dzięki nim imigranci będą mogli uzyskać status ochronny i bez lęku finalizować procedurę uzyskania wizy U i T, co z kolei stworzy im ścieżkę do zalegalizowania pobytu na stałe.

Nowy Jork będzie pierwszą metropolią w Ameryce, która będzie wydawała takie certyfikaty wizowe. „Każdy nowojorczyk zasługuje na sprawiedliwe, równe traktowanie i ochronę jego praw i swobód. Naszym obowiązkiem jest upewnić się, że nikt nie pada ofiarą  jakiejkolwiek przemocy. Musimy mieć stuprocentową pewność, że każdy czuje się tu bezpiecznie, a jeżeli z jakiegoś powodu tak nie jest to może zawsze bez obaw zwrócić się po pomoc do policji czy do innej miejskiej agencji. Dlatego tez z dumą ogłaszam, że NYC Commission on Human Rights będzie wydawać certyfikaty wiz U i T ( U and T Visa Certifications) dla nieudokumentowanych imigrantów, którzy zastraszani przez swoich oprawców bali się szukać pomocy.  Ofiary takich przemocy jak gwałt, tortury, przemoc w domu czy przemyt przez granicę a potem zmuszanie do prostytucji zasługują na ochronę, należy im się sprawiedliwość” - pisze Bill de Blasio w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji. Certyfikat wiz U i T da imigrantowi prawną ochronę na czas załatwiania wszelkich formalności w USCIS związanych z przyznaniem wizy. Po jej otrzymaniu będzie można rozpocząć legalizowanie pobytu na stałe czyli staranie się o zieloną kartę
Więcej informacji na temat certyfikatów na wiz U i T można znaleźć na stronie NYC Commission on Human Rights lub miasta. Zainteresowani mogą też dzwonić pod 311. Informacje będą też mieć różne organizacje pomagające imigrantom jak np. Safe Horizon, Make the Road New York czy Catholic Charities.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: