NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork: 750 tys. dolarów odszkodowania za 6 dni erekcji

Nowy Jork: 750 tys. dolarów odszkodowania za 6 dni erekcji

08.07.2015, godz. 00:00
Erekcja priapizm impotencja
foto: dreamstime

Okazuje się, że twarde prawo może działać w dwie strony, a sprawiedliwość czasem staje po stronie aresztanta. 51-letni Rodney Cotton, były rezydent aresztu na Manhattanie wygrał właśnie od miasta 750 tys. odszkodowania za to, że... po trwającym nieprzerwanie 6 dni wzwodzie został impotentem.

Jak przypomina portal dnainfo.com, pan Cotton w 2011 roku trafił za kraty za naruszenie zwolnienia warunkowego. Po 3 tygodniach pobytu na Rikers Island mężczyzna zapadł na priapizm. Nieprzyjemna ta dolegliwość, zwana również po polsku ciągotką, objawia się bolesnym i długotrwałym wzwodem członka, który nie jest związany z podnieceniem seksualnym. Wywołana została przyjmowaniem leków na depresję.

Jak twierdzili adwokaci 51-latka, pan Cotton został pozostawiony sam na sam ze swoim nabrzmiałym problemem – i cierpiał w pojedyńczej celi. Zdaniem portalu, wbrew przyjętej praktyce, lekarz więzienny nie wysłał go do szpitala. Dał mu za to Tylenol i kazał obłożyć źródło cierpień lodem. W rezultacie doprowadziło to mężczyznę do impotencji!

Proces w tej sprawie miał stanąć na wokandzie w poniedziałek, jednak prawnicy pana Cottona osiągnęli wcześniej ugodę z przedstawicielami miasta.

- Zakończenie tego sporu było w interesie miasta – powiedział dnainfo.com rzecznik miejskiego wydziału prawnego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: