NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowojorskie targi edukacyjne już w najbliższą niedzielę. Studia w Polsce? Dlaczego nie!

Nowojorskie targi edukacyjne już w najbliższą niedzielę. Studia w Polsce? Dlaczego nie!

20.03.2014, godz. 17:36
Targi Edukacyjne
foto:

Polskie uczelnie zachęcają do studiowania w kraju naszych przodków i przedstawiają swoje oferty... Już w niedzielę, 23 marca, w godz. od 10.00 do 14.00 w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbędzie się trzecia edycja Targów Edukacyjnych Uczelni Polskich.

– Impreza organizowana jest w związku ze słabą dotychczasową promocją polskich uczelni wyższych za granicą, a także olbrzymim niżem demograficznym, który odbija się na sektorze edukacyjnym oraz turystycznym w kraju – stwierdza Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia MANKO, jednego z organizatorów przedsięwzięcia.

– Naszą inicjatywę kierujemy do młodzieży polskiego pochodzenia, kończącej amerykańskie szkoły średnie (high schools) – dodał Bartosz Kargul, koordynator ds. PR Stowarzyszenie MANKO.

Jak informował już „Super Express”, w trzeciej edycji Targów Edukacyjnych Uczelni Polskich w Nowym Jorku powstaną trzy strefy wystawiennicze – „Study in Poland”, „Visit Poland” oraz „Get Well in Poland”. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele wiodących szkół, między innymi: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Politechniki Białostockiej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: