NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowojorskie mosty mogą runąć w każdej chwili

Nowojorskie mosty mogą runąć w każdej chwili

17.09.2013, godz. 03:40
most, NYC, KOSCIUSZKO BRIDGE
foto:

Hańbią nazwisko Kościuszki - patrona, bohatera i konstruktora sprzed wieków. Każdy wjazd na któryś z nowojorskich mostów jest niczym igranie ze śmiercią! Okazuje się bowiem, że ponad dwa tysiące znajdujących się w mieście i całym stanie mostów wymaga natychmiastowych generalnych remontów. W przypadku 400 z nich jest już tak fatalnie, że powinny zostać praktycznie zamknięte dla ruchu - donosi Fox News.

Jak wynika z rządowego raportu National Bridge Inventory, jeżeli chodzi o naszą metropolię, to w najgorszymstanie jest łączący Brooklyn z Queensem Kosciuszko Bridge. Wybudowany w 1939 roku most, przez który dziennie przejeżdża 160 tysięcy samochodów, został sklasyfikowany jako najniebezpieczniejsza przeprawa w całym Nowym Jorku. Drugi most, którego stan jest bardzo zły, to Brooklyn Bridge, gdzie dziennie przejeżdża 120 tysięcy aut oraz przechodzą tysiące pieszych.

Z raportu wynika, że spośród skontrolowanych 607 380 mostów w całych Stanach, w 65 605 wykryto poważne wady, które wymagają szybkich działań remontowych. A to wiąże się z miliardowymi wydatkami.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: