NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowojorskie dzieci zakończyły rok szkolny. Czas na wakacje na basenie

Nowojorskie dzieci zakończyły rok szkolny. Czas na wakacje na basenie

30.06.2016, godz. 00:00
miejskie baseny,  McCarren Pool
miejskie baseny,  McCarren Pool foto:

Nareszcie można rzucić plecaki, podręczniki i zeszyty w kąt! Nowojorskie dzieci zakończyły oficjalny rok szkolny i mają już wakacje. Laba potrwa do września. A co robić w mieście w wolne od nauki dni? Na przykład wybrać się na basen.

Jak co roku nowojorski Departament Parków i Rekreacji wraz z zakończeniem roku szkolnego rozpoczyna oficjalnie sezon kąpielowy na publicznych basenach. Jest ich w mieście pięćdziesiąt pięć i można znaleźć je w każdej dzielnicy miasta. Na Greenpoincie mieszkańcy mogą korzystać z McCarren Pool, dużego basenu położonego przy 776 Lorimer Street. Przedstawiciele miasta przypominają, że publiczne baseny są otwarte siedem dni w tygodniu, a korzystanie z nich jest bezpłatne. Pływalnie są zamykane w ciągu dnia na godzinę w celu sprzątania i odkażania wody. Z reguły jest to od 3 pm do 4 pm. Dzieci poniżej osiemnastego roku życia przez całe lato mogą też otrzymywać na terenie pływalni bezpłatne posiłki. W tym roku baseny będą otwarte do 11 września. Tak więc jeżeli nie mamy na razie zaplanowanego wyjazdu na wakacje możemy wybrać się – sami lub z dziećmi – na jedną z miejskich pływalni.   
Listę, adresy i godziny otwarcia poszczególnych basenów można znaleźć na miejskiej stronie Departamentu Parków i Rekreacji: www.nycgovparks.org.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: