NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Służby bezpieczeństwa na lotniskach będą przeprowadzać podróżnym testy na obecność wirusa ebola?.

Służby bezpieczeństwa na lotniskach będą przeprowadzać podróżnym testy na obecność wirusa ebola?.

07.10.2014, godz. 00:00
WIRUS EBOLA
WIRUS EBOLA foto:

Nowojorski senator Charles Schumer (63 l.) zaapelował do o Kongresu i rządu federalnego, aby dały odpowiednie wytyczne służby bezpieczeństwa na lotniskach i nakazały przeprowadzać podróżnym testy na obecność wirusa ebola.

Zdaniem polityka w szczególności taki testom poddawany powinien być każdy, kto przylatuje do USA z Afryki Zachodniej. – Pracownicy lotniska powinni sprawdzić temperaturę oraz przeprowadzić badania i testy zlecone przez Centers for Disease Control and Prevention wszystkim osobom, które przylatują z regionów dotkniętych epidemią wirusa ebola – powiedział Charles Schumer. - Z tym wirusem nie ma żartów i musimy robić wszystko co w naszej mocy, by nie doprowadzić do epidemii. Lepiej więc działać zapobiegawczo – dodał.

O tym, że z tym śmiercionośnym wirusem nie ma żartów świadczy dobitnie stan zdrowia pierwszego pacjenta, u którego wykryto obecność eboli. Lekarze z  Texas Health Presbyterian Hospital w Dallas określają jego stan jako krytyczny. Choroba u pochodzącego z Liberii Thomasa Duncana rozwinęła się już po jego przybyciu do Ameryki, dokładnie 19 września. Kilka dni później, 25 września z objawami złego samopoczucia zgłosił się na pogotowie. Przepisano mu antybiotyk i wypuszczono do domu. Stan zdrowia Duncana pogorszył się 28 września, wtedy mężczyzna trafił na izbę przyjęć do Texas Health Presbyterian Hospital. Zdiagnozowano u niego wirusa ebola. Zastosowano środki bezpieczeństwa i przymusową kwarantanną objęto 10 osób: czterech najbliższych członków rodziny chorego mężczyzny oraz sześciu pracowników medycznych, którzy się nim zajmowali. W odosobnieniu z własnej woli przebywa również 100 innych osób, które przypadkowo lub pośrednio zetknęły się z Duncanem. W związku z zaistniałą sytuacją, szef Centers for Disease Control and Prevention zapowiedział specjalne spotkanie z prezydentem Obamą w celu omówienia dalszych kroków działania, by nie dopuścić do epidemii.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: