NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowojorski przegląd filmów u Solidarnych 2010

Nowojorski przegląd filmów u Solidarnych 2010

03.04.2014, godz. 03:00
flaga Polski
Flaga Polski foto:

Już w nadchodzący piątek rozpocznie się pierwszy nowojorski przegląd filmów, którego organizatorem jest stowarzyszenie Solidarni 2010. – Podczas festiwalu wyświetlonych zostanie kilka krótkometrażowych filmów o Polsce, a także jeden o Wołyniu. To będą wstrząsające historie – mówi Witold Rosowski, jeden z organizatorów festiwalu.

Przegląd rozpocznie się w kawiarence przy kościele św. Stanisława Kostki - w piątek o godzinie 8 pm (wejście od Driggs). Druga projekcja - w sobotę, 5 kwietnia o godzinie 1:30 pm w Polish-American Museum przy 16 Belleview Ave., Port Washington.
– Miejsce na wyświetlanie polskiego filmu nie zostało wybrane przypadkowo. Polskie Muzeum w Port Washington to naprawdę wspaniała perełka polskości, więc zachęcamy Polonię do licznego udziału w festiwalu – dodaje Witold Rosowski.

Zobaczy będzie można: „Lawę”, „Kiedyś był tu Gaj”, „Twórz z nami naszą historię” oraz zarejestrowane orędzie reżyser Ewy Stankiewicz (na zdjęciu). – Po każdym z pokazów odbędzie się dyskusja na temat sytuacji politycznej w Polsce – zapowiadają organizatorzy. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. Kontakt: (516) 883-6542.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: