NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowojorski finał konkursu Radia Rampa pod patronatem „Super Expressu”. Laury dla Polaków z pasją

Nowojorski finał konkursu Radia Rampa pod patronatem „Super Expressu”. Laury dla Polaków z pasją

17.02.2014, godz. 00:00
Nowojorski finał konkursu Radia Rampa
foto:

Kilkaset osób spotkało się w sobotę w sali Grand Prospect Hall na Brooklynie, aby wziąć udział w balu Radia Rampa, podczas którego ogłoszono wyniki pierwszej edycji konkursu „Polak z Pasją”. Główną laureatką została śpiewaczka Ewa Maria Lewandowska.

Pozostali nominowani: Piotr Puchalski - pisarz i autor książki „Relikwie”; Anna Lakomy – aktorka i reżyserka; Anna Rożek - prawnik i działaczka społeczna; Daniel Sadowski - założyciel klubu motocyklowego Unknown Bikers w Nowym Jorku (odebrał nagrodę publiczności); Klaudia Morelowska, sopranistka - śpiewaczka operowa; Zuzanna Ducka-Lubas – także śpiewaczka i nauczycielka.

Celem akcji było promowanie przedsięwzięć Polaków na arenie amerykańskiej i ogólnoświatowej. Ważne, by doceniać pomysły, konsekwencję w działaniu i odwagę naszych rodaków, realizujących wspaniałe pasje...

Władze polskie reprezentowała Ewa Junczyk-Ziomecka, konsul generalny RP w Nowym Jorku. Odczytała list gratulacyjny od prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który napisał m.in.: „Nowe pokolenie Polonii amerykańskiej podejmuje szczególne zadanie promocji Polski i polskości. (...) Wysoko oceniam znaczenie działalności zawodowej i aktywności społecznej Polaków w Stanach Zjednoczonych. Energia, talenty, entuzjazm i kreatywność ludzi młodych są w tym dziele kapitałem bezcennym i jestem przekonany, że również na emigracji mogą one być rozwijane i wykorzystywane z najlepszym pożytkiem dla naszej wspólnoty”.

MŻ, foto: Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: