NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowojorska Polonia po raz kolejny nie zapomniała o ubogich i potrzebujących

Nowojorska Polonia po raz kolejny nie zapomniała o ubogich i potrzebujących

11.01.2015, godz. 22:22
wigilia z bezdomnymi
wigilia z bezdomnymi, pomoc ubogim, Polonia foto:

„We need one another” czyli „Potrzebujemy siebie nawzajem” to hasło spotkania-wigilii z osobami bezdomnymi, samotnymi oraz ubogimi jakie po raz kolejny zorganizowano na Greenpoincie. Wspólna wieczerza została przygotowana w Belvedere Bridge przez wolontariuszy pod przewodnictwem Eryki Volker, która za swoją szlachetną działalność otrzymała wyróżnienie od Kongresu Polonii Amerykańskiej.


W wigilii wzięło udział kilkadziesiąt osób. Oprócz samych potrzebujących, nie zabrakło duchowieństwa, biznesmenów oraz ludzi dobrej woli. Polskie władze reprezentowała Urszula Gacek, nowa konsul generalna RP w Nowym Jorku. – Cieszę się, że po raz pierwszy mogę uczestniczyć w wigilii osób samotnych i ubogich polskiego pochodzenia – powiedziała pani konsul. – Piękne jest tegoroczne przesłanie „We need one another”, przypominające o tym, że pomimo trudów i rozczarowań jakie przynosi życie nie pozostajemy sami i powinniśmy szukać wsparcia w drugim człowieku, któremu również możemy być potrzebni. W 2015 roku życzę wszystkim Państwu wiary w drugiego człowieka, siły w mierzeniu się z przeciwnościami losu i umiejętności wspierania się w najtrudniejszych chwilach – dodała.
Dla uczestników spotkania przygotowano ciepły barszcz i inne świąteczne potrawy. Nie zabrakło życzeń i tradycyjnego opłatka, który pobłogosławił ksiądz prałat Piotr Żendzian. Każdy bezdomny otrzymał również prezent świąteczny oraz wziął udział w bezpłatnej loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami. W części artystycznej z koncertem kolęd wystąpili uczniowie z KOBO Music Studio Bożeny Konkiel.
Akcja, podobnie jak i w latach ubiegłych, została zorganizowana przez grupę wolontariuszy z St. Anthony "Homeless SOS" przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, Belvedere Bridge Enterprises Inc, Polish Assistance Inc. oraz Arthur's Funeral Home.

Tekst i foto M.Ż.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: