NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowojorscy uliczni handlowcy chcą więcej pozwoleń

Nowojorscy uliczni handlowcy chcą więcej pozwoleń

09.10.2015, godz. 00:00
handlarze uliczni, jedzenie z budki, venorzy
handlarze uliczni, jedzenie z budki, venorzy, Nowy Jork foto:

Wózki z preclami czy hot dogami, budki z falafelem, gyrosem czy innymi daniami na szybko „do ręki”, z których każdego dnia chętnie korzystają setki tysięcy nowojorczyków i turystów, na stałe wpisały się w „krajobraz”  metropolii. Tymczasem, zdaniem ulicznych handlowców, władze miasta robią za mało, by ułatwić im życie i pozwalać sprzedawać.

Największą barierą są pozwolenia na sprzedawanie z ulicy, a konkretnie ich limit. Rocznie władze miejskie wydają ich 2800. Zdaniem vendorów – tak handlujących jedzeniem czy tez innymi rzeczami – to za mało. Dlatego wspólnie z reprezentującą ich organizacją Street Vendor Project postanowili rozpocząć kampanię na rzecz zmian przepisów miejskich dotyczących rocznych limitów licencji a najlepiej na całkowite zniesienie takich ograniczeń.
W ramach akcji przygotowali kompleksowy raport pokazujący, że handel uliczny to nie tylko miejsca pracy, rozwój lokalnej ekonomi i małego często etnicznego biznesu, ale też i olbrzymie wpływy do kasy miasta z tytułu opłat za licencję oraz podatki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: