NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowojorscy rowerzyści chcą bezpieczniejszych ścieżek na ulicach

Nowojorscy rowerzyści chcą bezpieczniejszych ścieżek na ulicach

07.07.2017, godz. 00:00
rowerzyści, rowery, rower, ulica NYC
rowerzyści, rowery, rower, ulica NYC foto:

Nowojorscy rowerzyści mają dość ryzykowania życiem. Uważają, że władze miasta ciągle robią zbyt mało, by zadbać o ich bezpieczeństwo na drodze. Domagają się, by Wydział Transportu zainstalował na ścieżkach specjalne zabezpieczenia, które utrudnią samochodom wjeżdżanie im w drogę.

Zdaniem Transportation Alternatives, organizacji walczącej o prawa rowerzystów i poprawę ich bezpieczeństwa, miasto powinno wziąć się za przebudowę ścieżek dla jednośladów. Organizacja przypomina też, że nowo tworzone ścieżki rowerowe powinny być szersze i od początku z odpowiednimi barierkami.
Jak podnoszą członkowie TA, zbyt wąskie ścieżki i nieodpowiednio przemyślana ich konstrukcja, są przyczynami prawdziwych tragedii.
– Zła infrastruktura, źle zaplanowane trasy, brak zabezpieczeń powoduje, że rowerzyści giną na drogach. Nie można wszystkiego zrzucać na nich samych twierdząc, że szarżują na ulicach. Prawda jest taka, że to jednak ciągle częściej kierowcy ignorują ścieżki i wjeżdżają sobie na nie zwracając uwagi na rowerzystów – mówi Paul Steely White, szef Transportation Alternatives.
W związku z niedawanymi czterema śmiertelnymi wypadkami z udziałem rowerzystów, organizacja rozpoczęła akcję mobilizowania władz miasta, do tego, by zajęła się poprawą bezpieczeństwa i rozpoczęła zabezpieczanie ścieżek rowerowych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: