NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowojorscy kierowcy muszą się pilnować, bo będzie wysyp mandatów! Burmistrz ustawia fotoradary

Nowojorscy kierowcy muszą się pilnować, bo będzie wysyp mandatów! Burmistrz ustawia fotoradary

16.01.2014, godz. 23:57
Nowy Jork. Bill de Blasio nowym liderem
wybory burmistrza, Bill de Blasio, Partia Demokratyczna, Nowy Jork, USA foto:

Kierowcy, miejcie się na baczności... Bill de Blasio podjął walkę z tymi, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Wypadki z udziałem pieszych, którzy giną pod kołami rozpędzonych samochodów, nowy burmistrz Nowego Jorku nazwał epidemią.

De Blasio postawił sobie za cel zmniejszenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Zapowiedział aktywowanie fotoradarów, rejestrujących kierowców przekraczających dozwoloną prędkość w całym mieście. Akcję nazwał „Vision Zero”. Do 15 lutego grupa robocza urzędników z czterech głównych wydziałów miasta przedstawi plan, jak ją przeprowadzić. Jednak już teraz każdy pirat drogowy, który zostanie zarejestrowany przez fotoradar, zapłaci mandat. Dotychczas było tak, że kierowcy z reguły otrzymywali ostrzeżenia.

Podjęcie przez burmistrza radykalnych kroków jest spowodowane ostatnim pasmem nieszczęśliwych wypadków z udziałem pieszych. Wielu nowojorczyków poruszyła m.in. śmierć 8-letniego chłopca z Queensu (o sprawie pisaliśmy na naszych łamach)... Noshat Nahian przechodził przez 61. St i Northern Blvd. ze swoją 11-letnią siostrą, kiedy ciężarówka, której kierowcą był Mauricio Osorio-Palominos (51 l), uderzyła chłopca. Ofiara zmarła...

– W ciągu zaledwie kilkunastu dni nowego roku śmierć na nowojorskich drogach poniosło jedenaście osób, a siedem z nich to piesi! – alarmuje Bill de Blasio. Jak zapowiada, dodatkowo urzędnicy planują wprowadzenie ograniczeń prędkości na większej liczbie nowojorskich ulic. (Super Express, Nowy Jork)

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: