NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowojorczycy wściekli na Teda Cruza za obraźliwe komentarze

Nowojorczycy wściekli na Teda Cruza za obraźliwe komentarze

16.01.2016, godz. 00:00
Nowy Jork, panorama nowojorska
Nowy Jork, panorama nowojorska foto:

Co pan wie no Nowym Jorku, panie Cruz? To pytanie chcą zadać republikańskiemu kandydatowi do partyjnej nominacji prezydenckiej mieszkańcy metropolii oraz nowojorscy politycy, z gubernatorem Andrew Cuomo na czele.

A dlaczego? Bo podczas ostatniej republikańskiej debaty pochodzący z Teksasu senator Ted Cruz  atakował ciągle prowadzącego w notowaniach Donalda Trumpa.
Chcąc go zdyskwalifikować jako kandydata powiedział, że nie może być dobrym prezydentem osoba pochodząca z Nowego Jorku, bowiem „wszystkim wiadomo jakimi ludźmi są nowojorczycy i jakie wartości im przyświecają”.
– Każdy doskonale rozumie, że wartości w New York City są socjalnie liberalne. Nowojorczycy są za aborcją, za małżeństwami homoseksualnymi, koncentrują się tylko na pieniądzach, rozrywkach i mediach. Niczego konserwatywnego nie możemy oczekiwać z Manhattanu – powiedział Cruz.
Reakcja była natychmiastowa. Nie tylko ostra riposta ze strony Trumpa, ale zwykłych nowojorczyków, polityków i gubernatora Cuomo, który powiedział wprost, że wypowiedź senatora będzie go słono kosztować i zobaczy to szybko w notowaniach.
– Nie wydaje mi się, żeby ta wypowiedź przypadła do gustu Amerykanom. Nie tylko nam nowojorczykom, bo my w przeciwieństwie do pana Cruza, nie jesteśmy mściwi, złośliwi czy agresywni jak on. Ten pan obraził gejów, kobiety, 18 milionów mieszkańców metropolii i tego stanu, a przede wszystkim największy okręg wyborczy – zareagował na słowa Cruza Andrew Cuomo.
– Jestem tez przekonany, że pan Cruz zacznie inaczej mówić o nowojorskich wartościach, gdy będzie potrzebował pieniędzy na kampanię z Wall Street – powiedział gubernator.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: