NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowojorczycy niezadowoleni z burmistrza

Nowojorczycy niezadowoleni z burmistrza

02.11.2015, godz. 00:00
Billa de Blasio, NYC
foto:

Mniej niź połowa mieszkańców Nowego Jorku pochwala sposób w jaki Bill de Blasio rządzi miastem. Jak wynika z najnowszego sondażu Quinnipiac University, z pracy burmistrza zadowolonych jest 45 procent nowojorczyków.

Więcej, bo 46 procent, jest zdania, że Bill de Blasio nie wykonuje swojej pracy jak należy. Twierdzą, że od czasu kiedy objął urząd, w metropolii żyje się gorzej. Najsłabszą stroną burmistrzajest zbyt liberalna polityka i nieradzenie sobie z wieloma problemami – zawłaszcza z przestępczością oraz z bezdomnymi, których jest coraz więcej.
Zdaniem ankietowanych Bill de Blasio nie zasługuje na to, żeby dalej rządzić miastem. Co ciekawe, chociaż popularność burmistrza spada, to jednak gdyby wybory miały odbyć się dzisiaj, to wygrałby je i to dość zdecydowanie, bo nie ma innego kandydata, który mógłby objąć urząd burmistrza.
Eksperci przypominają jednak, że brak innego kandydata w chwili obecnej nie oznacza, że nie pojawi się on wcale. I gdyby tak się stało, przy obecnej tendencji, Bill de Balsio mógłby mieć spory problem z wygraniem reelekcji w 2017 roku.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: