NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowe regulacje w miejskich Day Care Centers. Przykręcają dzieciom dostęp do soczków

Nowe regulacje w miejskich Day Care Centers. Przykręcają dzieciom dostęp do soczków

25.03.2015, godz. 02:00
sok
foto:

Lepiej działać zapobiegawczo niż później walczyć ze skutkami nierozsądnego postępowania... Tym razem chodzi o zapobieganie otyłości wśród dzieci, co staje się w metropolii coraz większym problemem. I na dodatek bardzo kosztownym.

W jaki sposób to zrobić? Jednym ze sposobów władz miasta jest zmiana nawyków żywieniowych wśród najmłodszych dzieci, które posyłane są przez rodziców do miejskich żłobków i wczesnych przedszkoli tzw. Day Care Centers.

Miejska komisja ds. zdrowia (Board of Health) wydała właśnie zgodę i rekomendacje dotyczące soków serwowanych podopiecznym uczęszczającym do licencjonowanych ośrodków. Zgodnie z nowymi regulacjami, soki będą mogły być podawane dzieciom dopiero od drugiego roku życia. Młodsze będą mogły pić tylko mleko, kakao czy wodę. Dzienna dawka będzie wynosić cztery uncje. Podawane napoje będą musiały być stuprocentowe.
Stare przepisy pozwalały na podawanie soków maluchom już od ósmego miesiąca życia i ilości sześciu uncji dziennie.

Poza przykręceniem zakrętki na soki, Board of Health zarządził, aby skrócić czas w jakim dzieci mogą oglądać telewizję czy grać na komputerze (tzw. „screen time”). Teraz maluchy będą mogły to robić przez pół godziny dziennie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: