NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowe mieszkania w ramach „Affordable Housing” na Brooklynie! Luksus dla niezamożnych

Nowe mieszkania w ramach „Affordable Housing” na Brooklynie! Luksus dla niezamożnych

17.06.2014, godz. 00:00
Brooklyn
foto:

W cenionej okolicy Murray Hill na Brooklynie powstanie apartamentowiec, w którym część mieszkań będzie przeznaczona dla średnio zarabiających osób – w ramach programu „Affordable Housing”. Lokatorzy (wszyscy bez wyjątku!) będą mieli do dyspozycji basen, siłownię oraz taras widokowy.

36-piętrowy apartamentowiec powstanie przy 222 E. 40th St. pomiędzy Second a Third Ave. – w miejscu, gdzie obecnie są garaże Hertz. Deweloperem odpowiedzialnym za projekt jest firma Fisher Brothers. Z przedstawionego przez nią projektu wynika, że w wieżowcu będzie ponad 370 mieszkań, z czego blisko 80 będzie przeznaczonych dla uboższych nowojorczyków.

Jak ustalono, samotna osoba starająca się tam o mieszkanie z „Affordable Housing” musi zarabiać rocznie 35.280 dolarów, a w przypadku czteroosobowej rodziny – 50.340 dol.

Planowany termin oddania budynku to początek 2017 r. Poza basenem i siłownią, mieszkańcy otrzymają do dyspozycji garaż na samochody i rowery, centrum opieki nad dziećmi oraz klub, w którym będą mogli się zrelaksować.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: