NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowe federalne nikotynowe regulacje w tzw. Public Housing Developments Koniec z paleniem w miejskich mieszkaniach

Nowe federalne nikotynowe regulacje w tzw. Public Housing Developments Koniec z paleniem w miejskich mieszkaniach

02.12.2016, godz. 00:00
Papierosy, palenie
foto: EAST NEWS

Jeżeli mieszkasz w jednym z miejskich budynków (tzw. Public Housing) i jesteś osobą palącą, to wkrótce nie będziesz mógł się zaciągnąć dymem w swoich czterech ścianach. Rząd federalny ogłosił nowe regulacje, które zakazują palenia na terenie wszystkich publicznych osiedli nie tylko w Nowym Jorku ale w całych Stanach.

Zgodnie z nowym federalnym prawem zakaz palenia będzie obowiązywać w apartamentach, we wspólnych świetlicach/pomieszczeniach (indoor common areas) i w przestrzeni na obrębie 25 stóp od publicznego osiedla. Nie sprecyzowano w jaki sposób prawo będzie egzekwowane, ale wiadomo, że wszystkie agencje zarządzające miejskimi osiedlami/budynkami mają osiemnaście miesięcy na przygotowanie się do nowych regulacji. Zakaz tylko w samym Nowym Jorku dotknie około 400 tysięcy osób, tyle bowiem mieszka w publicznych osiedlach.  W skali całego kraju, pod nowy federalny zakaz palenia podlegać będzie ponad 940 tysięcy mieszkań. Głównym powodem na wprowadzenie nowych nikotynowych regulacji jest przede wszystkim zmniejszenie narażania osób na tzw. bierne palenie, którego skutki są bardzo szkodliwe dla zdrowia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: