NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowe autobusy MTA już na ulicach Queensu!

Nowe autobusy MTA już na ulicach Queensu!

19.05.2016, godz. 00:00
autobusy MTA, nowoczesne autobusy
autobusy MTA, nowoczesne autobusy foto:

Dobra wiadomość dla nowojorczyków korzystających z miejskich autobusów. Na ulice wyjechały pierwsze, nowiutkie, niebieskie high-tech sztuki.

Na razie w trasy wypuszczono ich 75 i będą jeździć po Queensie, zastępując docelowi czterdzieści procent obecnej floty MTA. Każdy z nowych autobusów jest wyposażony w porty USB, przy których można podładować sobie telefon czy tablet. Mają również nadajnik Wi-Fi oraz ekrany, na których wyświetlane są różne informacje i wiadomości.  – W dzisiejszych czasach mało kto już wsiada do autobusu i wyciąga książkę, aby sobie poczytać. Teraz ludzie chcą być ciągle na bieżąco i oczekują możliwości bycia połączonym z siecią. Sprawdzają co się dzieje, dokończają pracę, piszą maile. Dlatego dojeżdżając autobusem trzeba im dać możliwość, aby mogli sobie skorzystać z internetu, podłączyć się do USB czy podładować swoje urządzenia elektroniczne. I te nowe autobusy im to dadzą – mówił gubernator Andrew Cuomo, który był jednym z pasażerów inauguracyjnej jazdy.
Jak powiedzieli z kolei przedstawiciele MTA, docelowo w ciągu następnych pięciu lat na ulice całej metropolii wyjedzie ponad dwa tysiące nowoczesnych autobusów.


Foto mta.info

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: