NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowa inicjatywa gubernatora Andrew Cuomo: Ulgi podatkowe za tanie mieszkania

Nowa inicjatywa gubernatora Andrew Cuomo: Ulgi podatkowe za tanie mieszkania

18.01.2017, godz. 00:00
mieszkania, tanie mieszkania, apartamenty, Brooklyn
mieszkania, tanie mieszkania, apartamenty, Brooklyn foto:

Gubernator Andrew Cuomo (59 l.) chce, by w Nowym Jorku było więcej tańszych mieszkań. Ma nadzieję, że pomoże w tym zaproponowana przez niego ustawa, która będzie dawać ulgi podatkowe dla developerów, którzy będą budować bloki z apartamentami w ramach affordable housing.

Ustawa, nazywana przez gubernatora „Affordable New York”,  ma zastąpić przepis 421a dotyczący m.in. podatków od nieruchomości i budowlanych, który już wygasł. Nowe ustawodawstwo zostało zatwierdzone pod koniec zeszłego roku i jest rezultatem porozumienia między Real Estate Board of New York i Building and Construction Trades Council of Greater New York. - Nowy program pozwoli na stworzenie rocznie dwóch i pół tysiąca mieszkań w ramach affordable housing. Daje wiele nowych i korzystnych ulg dla właścicieli firm budowlanych oraz zapewnia odpowiednio wysoką stawkę dla robotników pracujących przy konstrukcjach bloków z takimi apartamentami. Moim zdaniem nowe przepisy są o wiele korzystniejsze od starego programu 421a – mówi Andrew Cuomo.
Ustawa m.in. gwarantuje, że dane mieszkania przez 40 lat nie zmienią statusu z affordable na rynkowe (do tej pory było to 35 lat), robotnicy będą zarabiać na godzinę 45 dol. lub 60 dol. w zależności od lokalizacji projektu budowlanego, z kolei developerzy będą mieli różne ulgi podatkowe przez 35 lat.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: