NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Notowany złodziej poszukiwany w związku z morderstwem na Brooklynie. Zabił człowieka dla pary Nike-ów?

Notowany złodziej poszukiwany w związku z morderstwem na Brooklynie. Zabił człowieka dla pary Nike-ów?

04.06.2016, godz. 00:00
crime
foto:

Słabość do modnych butów sportowych go zgubi... Policja poszukuje 27-letniego Donalda Proudfoota, który podczas kłótni o parę adidasów Nike Air Jordans, zastrzelił 46-letniego Sama Cosmore. Jak na ironii poszukiwany ma na swoim koncie m.in. wyrok za... kradzież obuwia.

– Między mężczyznami doszło do bardzo ostrej awantury podczas barbecue przy St. Johns’s Place niedaleko  Schenectady Ave. w Crown Heights. Z relacji świadków, kłócili się o parę Nike Air Jordan. Nie wiemy czy naprawdę, ale wiemy, że butów nigdzie nie można znaleźć – poinformował detektyw Robert Boyce. Jak dokładnie doszło do zabójstwa nie wiadomo, ale ofiara została postrzelona w brzuch i klatkę piersiową. Po przewiezieniu  do Kings County Hospital lekarze mogli stwierdzić jedynie zgon Sama Cosmore. Uczestnicy barbecue zidentyfikowali napastnika jako Donalda Proudfoota, który mieszka w tej okolicy. Mężczyzna jest dobrze znany policji. W 2013 roku wyszedł na warunkowe zwolnienie z więzienia, gdzie trafił za rozboje, przestępstwa i kradzieże - m.in. butów. W listopadzie zeszłego roku trafił ponownie z kratki po tym jak zaatakował swoją dziewczynę a potem skradł z jej domu gotówkę, trzy telefony oraz parę czarnych Uggs Bailey i dwie pary czerwono-czarnych Nike Air Jordan Retro.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: