NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy No dobra a gdzie kaski?

No dobra a gdzie kaski?

02.07.2013, godz. 00:00
Citi Bike, miejskie rowery,
foto:

Burmistrz Michael Bloomberg (71 l.) dał się poznać jako wojownik o zdrowie oraz bezpieczeństwo nowojorczyków. Takich argumentów używał za każdym razem kiedy wprowadzał kolejne zakazy -poczynając od zakazu palenia papierosów w barach, potem w biurach i parkach miejskich.

To on też - mając na uwadze nasze dobro - naciskał na wprowadzenie najwyższego w całych Stanach podatku na produkty nikotynowe. Później na celowniku Bloomberga znalazła się sól i niezdrowe tłuszcze - wprowadził więc nakaz ograniczenie używania soli i zakaz smażenia potraw w tzw. Trans Fat. No. Walcząc z otyłością zażądał zakazu sprzedaży napojów gazowanych w wielkich kubkach. Wszystko to oczywiście w trosce o nas, nowojorczyków.

Ta troska kończy się jednak, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo rowerzystów. Specjaliści zwracają uwagę, że uczestnicy największego w USA programu wypożyczania miejskich rowerów - Citi Bike Sharing Program - mogą jeździć bez kasków. Co prawda nowojorskie prawo nie nakazuje jazdy w kaskach, niemniej jednak stanowczo zaleca się ich używanie. A już tym bardziej powinno być to wyraźnie nakazane osobom, korzystającym z miejskich rowerów.

Zdaniem prawników, brak wyraźnego polecenia może doprowadzić do tego, że rowerzyści będą mogli pozwać miasto, jeżeli zrobią sobie krzywdę podczas korzystania z miejskich rowerów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: