NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Niszczycielska wichura przetoczyła się nad wschodnim wybrzeżem

Niszczycielska wichura przetoczyła się nad wschodnim wybrzeżem

05.04.2016, godz. 00:00
Wichua w USA
foto: AP

Kwiecień plecień przyplątał na wiosnę do Stanów trochę zimy. Wzdłuż wschodniego wybrzeża USA dało się odczuć skutki podmuchu arktycznego powietrza. Wiało bardzo mocno - z powodu wiatru zginęły dwie osoby.

W sobotę w Abington w stanie Massachusetts dwie osoby zginęły, kiedy na ich samochód spadło przewrócone przez wichurę drzewo. Małżeństwo zostało przez konar zmiażdżone.
Drzewo, które spadło na samochód, zerwało także linię wysokiego napięcia -  mieszkańcy ulicy Rockland byli odcięci od zasilania.
Silny wiatr poczynił duże szkody także w innych stanach USA. W New Jersey szyby wylatywały z okien i zniszczył wiele domowych ogrodzeń. Prędkość wiatru dochodziła tam do 95 km/h.
W niedzielę od środkowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych po północno-wschodnią część kraju ponad 300 tys. osób nie miało prądu.
Przez silny wiatr opóźnione były także loty. Pasażerowie w Newark  musieli długo czekać na odloty ich samolotów
Mroźną i śnieżną pogodę na granicy Kanady i USA przygnał niż, który sprowadził nad północne i wschodnie regiony Stanów Zjednoczonych arktyczne powietrze. 
Ponad 9 cali śniegu spadło w Michigan. W  Massachusetts, Connecticut i Rhode Island  6 cali.
Meteorolodzy przewidują, że śnieg i wiatr wschodnim stanom już nie grozi.  Polarne powietrze przenosi się na północ i pogoda ma powoli wrócić do wiosennej normy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: