NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Niezwykłe prace Pawła Althamera zajmą aż trzy piętra New Museum. Polska prezentacja na Manhattanie

Niezwykłe prace Pawła Althamera zajmą aż trzy piętra New Museum. Polska prezentacja na Manhattanie

12.02.2014, godz. 05:00
Paweł Althamer
foto:

Amerykanie i Polonia mieszkająca w Nowym Jorku będą mieli okazję poznać lepiej twórczość polskiego artysty Pawła Althamera (47 l.). Jego prace będą pokazywane w prestiżowym New Museum na Manhattanie!

– Jest to bardzo ważna wystawa tak dla samego Pawła Althamera, który jest obecnie jednym z najwybitniejszych współcześnie tworzących polskich artystów, jak i dla promocji naszej kultury wśród Amerykanów – mówi Paulina Bębecka z Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku, który jest współorganizatorem artystycznego wydarzenia. – Wystawa zatytułowana „The Neighbors” będzie otwarta dla każdego od 12 lutego i potrwa do Wielkanocy. Naprawdę warto się na nią wybrać. Paweł Althamer jest świetnym rzeźbiarzem, performerem, twórcą oryginalnych instalacji oraz filmów wideo. Jego prace odegrały duży wpływ na trendy i są rozpoznawalne na całym świecie. Niemniej do tej pory w Stanach pokazywane były bardzo sporadycznie – informuje Bębecka.

Kuratorami wystawy w znajdującym się na Manhattanie muzeum są Massimiliano Gioni oraz Gary Carrion-Murayari. Twórczość polskiego artysty uhonorowanego Nagrodą im. Vincenta van Gogha – m.in. rzeźby i filmy – będą zajmować aż trzy piętra New Museum.


„The Neighbors” – Paweł Althamer
12 lutego – 20 kwietnia
New Museum
235 Bowery
New York, NY

 

 

zdjęcie: IKP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: