NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nienawiść pchnęła ich do zbrodni

Nienawiść pchnęła ich do zbrodni

17.10.2013, godz. 02:00
poszukiwani z Queensu
foto:

Policja prosi mieszkańców Nowego Jorku o pomoc i wskazanie miejsca pobytu sprawców okrutnej zbrodni. Za pomoc w schwytaniu bezdusznych morderców wyznaczono 22 tysiące dolarów nagrody.

Jak informuje Gothamist, oficerowie NYPD poszukują trzech podejrzanych w związku z zabójstwem 62-letniego aktywisty gejowskiego z Queensu. Do morderstwa doszło 20 października ubiegłego roku. Lou Rispoli (62 l.) został napadnięty i był bity tępym narzędziem w głowę, a także kłuty nożem. Do zdarzenia doszło na 42 Street i Queens Boulevard. Nieprzytomna ofiara została przewieziona do Elmhurst General Hospital. Lekarze walczyli o życie mężczyzny przez kilka dni. Niestety, po pięciu dniach na skutek poniesionych ran zmarł. Mąż ofiary tuż po śmierci swojego partnera powiedział, że Lou Rispoli kochał okolicę, w której żył. - Mieszkaliśmy tu razem od 32 lat. On uwielbiał sklepikarzy i właścicieli restauracji. Był człowiekiem o wielkim sercu. Nigdy nie bał się chodzić po ulicach, czuł się tu bardzo bezpiecznie. Nie mam pojęcia, co spowodowało, że stracił życie z rąk tych bezdusznych ludzi. Nikt nie powinien bać się chodzić ulicami miasta! - powiedział Danyal Lawson. Dochodzenie wykazało, że Rispoli został zaatakowany przez trzech mężczyzn, którzy prawdopodobnie uciekli białym lub szarym samochodem typu sedan. Oficerowie NYPD traktują to zabójstwo jako zbrodnię z nienawiści. Oficerowie śledczy upublicznili rysopisy dwóch poszukiwanych i podejrzanych mężczyzn. We wtorek opublikowano ponownie naszkicowane podobizny dwóch podejrzanych.

Każdy, kto posiada informacje w odniesieniu do tego zdarzenia, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 1-800-577 - TIPS ( 8477 ).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: