NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Niebywały skandal w Buffalo Grove – krętacz podawał się za doktora i doprowadził do śmierci pacjenta. Leki przeciwbólowe na raka jąder!

Niebywały skandal w Buffalo Grove – krętacz podawał się za doktora i doprowadził do śmierci pacjenta. Leki przeciwbólowe na raka jąder!

20.03.2014, godz. 00:00
Leki, tabletki
foto: Super Express

Ten hinduski oszust „pomagał” ludziom w klinice, chociaż wcale nie był lekarzem. Usman Jilani pracował w Buffalo Grove (Illinois) w klinice Your Medico, której właścicielem był doktor Enrique Lopez, M.D. Udawał specjalistę, ale wyszło na jaw, że nigdy nim nie był; nie skończył nawet studiów medycznych! Jeden z pacjentów przypłacił to życiem.

W klinice leczono praktycznie wszystko: począwszy od lekkiego kataru poprzez nowotwory do schorzeń ginekologicznych... Podnoszono też piersi i przeszczepiano penisy! Wśród pacjentów nie brakowało naszych rodaków. Oszustwo jednego z pracowników wyszło na jaw, kiedy 19-letni chłopak (dane pozostawione do wiadomości redakcji) zaczął się leczyć właśnie w Your Medico. Młody mężczyzna skarżył się na ogromny ból w jądrach. Jilani był jego „prowadzącym lekarzem”. Pomagał cierpiącemu, wykorzystując... środki przeciwbólowe. Chory po roku takiej terapii, nie widząc żadnej poprawy, zwrócił się z prośbą o konsultację do innego lekarza. Wtedy przeżył prawdziwy szok, bo okazało się, że ma raka jąder!
Choroba, niestety zdążyła przerzucić się do płuc. Mimo dwóch operacji, które miały ratować życie, mężczyzna zmarł...
Wykryty wcześnie rak jąder jest zupełnie uleczalny. Ten przypadek jednak skończył się tragicznie. Sprawa trafiła do sądu Cook County Circuit Court. Lekarz i szef kliniki Enrique Lopez, M.D., który studia medyczne skończył w Madrycie, stracił licencję na wykonywanie zawodu, zapłacił też karę w wysokości 10 tys. dol. Swej licencji lekarskiej nie będzie mógł odnowić w żadnym stanie w USA , gdyż tak zarządził Department of Profesisonal Regulation. Czeka go jeszcze sprawa kryminalna...
Usman Jilani z kolei otrzymał karę w wysokości 5 tys. dol. i nakaz zaprzestania podszywania się pod lekarza. Z takim „bagażem” będzie mu trudno gdziekolwiek znaleźć  pracę, chyba, że pod innym nazwiskiem u jakiegoś innego oszusta...
Ubezpieczenie kliniki wypłaciło rodzinie zmarłego wielkie odszkodowanie, którego suma jest tajna. Ale nawet choćby były to miliony dolarów, nic nie przywróci pogrążonej w żałobie rodzinie ukochanego syna.

Marta J. Rawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: