NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Niebywały skandal na Long Island! Niepełnosprawni dręczeni przez pracowników ośrodka. Piekło w domu opieki

Niebywały skandal na Long Island! Niepełnosprawni dręczeni przez pracowników ośrodka. Piekło w domu opieki

07.02.2014, godz. 21:22
policja 2 kajdanki
foto:

Cztery osoby z Long Island zostały oskarżone o nadużycia w stosunku do niepełnosprawnych podopiecznych. Wpadły w ręce stróżów prawa po tym, jak na policję dotarły nagrania wykonane telefonem komórkowym, na których dokładnie widać do czego zmuszali chorych ludzi...

Obrzydliwość! Oskarżeni mieli zachęcać niepełnosprawne osoby do czynów lubieżnych. Mało tego - nieprzyzwoici zwyrodnialcy przyglądali się, jak dochodzi do seksualnych zbliżeń między umysłowo chorymi ludźmi. Na filmikach zrobionych telefonem komórkowym, które wpadły w ręce policji z Southampton na LI, wszystko wyraźnie widać.

Wspomniane cztery osoby zostały zwolnione z Independent Group Home Living Program. Walter Stockton szef Independent Group Home odmówił komentarza w sprawie.

– Aresztowania powinny służyć jako ostrzeżenie dla osób, które pracują w domach opieki społecznej z osobami upośledzonymi umysłowo. Nikt nie ma prawa znęcać się w żaden sposób nad niepełnosprawnymi bezbronnymi ludźmi. Tym bardziej, że jest ich w społeczeństwie bardzo dużo. Tylko w Nowym Jorku mieszka i żyje w domach opieki społecznej milion niepełnosprawnych osób – powiedziała prokurator Patricia Gunning. Trzy spośród czterech oskarżonych osób nie przyznają się do winy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: