NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nie zabiją go, bo to za drogie

Nie zabiją go, bo to za drogie

23.08.2013, godz. 01:40
Kara śmierci dla zamachowca
foto:

Calvin C. Neyland Jr. (49 l.) został skazany na karę śmierci za zamordowanie dwóch osób. Było to w 2007 roku w Ohio. Od tamtej pory czeka w celi śmierci na egzekucję. Ale jego adwokat walczy o anulowanie wyroku w Ohio Supreme Court. Argumentuje, że wykonie kary śmierci będzie.... za dużym obciążeniem dla podatników - donosi Associated Press.

"Czyli pana zdaniem ponieważ egzekucja miałaby być zbyt kosztowna, to lepiej zamienić wyrok na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego?" - cytuje sędzię Maureen O'Connor Associated Press. Adwokat oskarżonego Spiros Cocoves odpowiedział jej na to pytanie bardzo krótko: "Dokładnie tak". Sędzia jednak do końca zdawała się nie rozumieć jego logiki myślenia. Dodała również, że w pewnych przypadkach rząd i ludzie są przygotowani na poniesienie określonych kosztów. Niemniej ostatecznej decyzji co do zamiany kary dla oskarżonego nie podjęła. Ma się to stać w najbliższym czasie.

Calvin C. Neyland Jr., który pracował jako kierowca w Perrysburg Township Trucking Company, zastrzelił w 2007 roku swojego szefa Douglasa Smitha (†44 l.) i jednego z dyrektorów firmy Thomasa Lazara (†58 l.). Stało się to podczas spotkania, w czasie którego Neyland miał zostać zwolniony z pracy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: