NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nie wygrałeś w Powerball. Wygraną zgarnęli w Teksasie, Karolinie i Puerto Rico

Nie wygrałeś w Powerball. Wygraną zgarnęli w Teksasie, Karolinie i Puerto Rico

13.02.2015, godz. 00:00
Powerball
foto:

I już po kumulacji... Marzenie o wielkich milionach spełniło się szczęśliwcom z Karoliny Północnej, Teksasu oraz z Puerto Rico. To właśnie tam kupiono losy z wszystkimi poprawnie wytypowanymi liczbami. A były to: 11, 13, 25, 39, 54 oraz 19 jako Powerball.

W środę w nocy, kiedy odbywało się losowanie Powerball Lottery, pula wynosiła już pół miliarda dolarów! Jak podaje MyFoxNY, była to trzecia najwyższa wygrana w historii USA.

Według przedstawicieli Multi-State Lottery Association wartość gotówkowa (cash value) wygranej wyniesie około 337.8 miliona dolarów. Poza szczęśliwcami z Karoliny Północnej, Teksasu Puerto Rico, którzy trafili „szóstkę”, kilkunastu osobom udało się trafić pięć liczb, co oznacza, że wygrały milion dolarów. Takie losy zostały sprzedane między innymi w Nowym Jorku oraz New Jersey.

Zwycięzcy, którzy na razie jeszcze się nie ujawnili, będą mieli opcję odebrania wygranej w formie jednorazowej wypłaty lub w ratach. Oczywiście będą musieli zapłacić odpowiedni podatek.

Tym, którzy czują się zawiedzeni i myślą, że nie mają szczęścia przypominamy, że prawdopodobieństwo trafienia „szóstki” wynosi – według przedstawicieli loterii – około 1 do 175 milionów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: