NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nie tylko dla mistrzów

Nie tylko dla mistrzów

08.02.2014, godz. 02:00
Nie tylko dla mistrzów
foto:

W tym roku Walentynkowy Bal Sportowy organizowany przez Polish American Sports Association wypada dzień po walentynkach. Choć jest to data związana z wieloma imprezami, dla uczestników właśnie tego wydarzenia będzie to okazja, aby bawić się w gronie ludzi związanych z polonijnym sportem. Tuż przed tegoroczną imprezą, której gościem honorowym będzie Władysław Kozakiewicz, rozmawiamy z Andrzejem Krygowskim - prezesem Polish American Sports Association.

- Od kiedy organizowane są bale sportowców?

- Wszyscy lubią sport, wszyscy komuś dopingują, wielu z nas go uprawia. PASA od 2009 roku - już tradycyjnie - organizuje swoje bale z dużym powodzeniem. Bawią się na nich ludzie związani z wieloma dyscyplinami sportu, nie tylko z piłką nożna. Można na nich spotkać wielu ciekawych ludzi. Olimpijczyków, mistrzów, zwykłych zawodników i również takich, którzy obecnie lub kiedyś bez sportu nie mogliby wręcz żyć.

- Kto w tym roku będzie gościem specjalnym balu?

- Tradycyjnie Polski Komitet Olimpijski na wniosek PASA zaprasza na bale sportu polskich mistrzów. W tym roku na bal w Edison w New Jersey przybędzie jako gość honorowy pan Władysław Kozakiewicz, mistrz olimpijski w skoku o tyczce z IO w Moskwie w 1980 r.

- A jakie dodatkowe atrakcje czekają na gości?

- Po pierwsze, prowadzącą bal będzie znana prezenterka radiowa Polskiego Radia pani Ewa Strzałkowska, a o oprawę muzyczną zadba zespół znanego jazzmana Krzysztofa Medyny w parze ze Stasiem Piechaczkiem, którzy uświetnią bal swoją znakomitą muzyką. Na balu odbędzie się krótka prezentacja wyników osiąganych na zawodach sportowych przez zawodników związanych ze stowarzyszeniem i rozdane zostaną nagrody. Planowana jest też loteria fantowa. Firma organizująca bal obiecała zaserwować przepyszne dania kuchni włoskiej, polinezyjskiej i oczywiście polskiej!

- Czy podczas balu będą zbierane pieniądze na cele charytatywne?

- Tak, w tym roku bal będzie miał również charakter charytatywny. Środki zgromadzone z imprezy zostaną przekazane komitetowi organizacyjnemu biegu ulicznego na 5 km, który 3 maja tego roku odbędzie się na terenie Wallington, Clifton lub Linden w New Jersey (w rocznicę święta amerykańskiej Polonii i polskiej konstytucji). Z okazji tego święta na Bieg i Wielki Bal Sportu w maju 2014 roku przyjazd zapowiedzieli Apoloniusz Tajner, szef polskiej misji olimpijskiej na IO w Soczi ze skoczkami Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą.

Zapraszamy serdecznie na bal nie tylko tych z Państwa, którzy lubią sport i go uprawiają, lecz także tych, którzy wiedzą, że bale wśród sportowców najlepiej się udają! Bo cóż jest lepszego na balu niż dobra, sportowa zabawa...

None

autor: Rozmawiała Agnieszka Granatowska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: