NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nie dość że łapówkarz, to jeszcze zdradzał żonę. Upadek Sheldona Silvera

Nie dość że łapówkarz, to jeszcze zdradzał żonę. Upadek Sheldona Silvera

18.04.2016, godz. 00:00
Sheldon Silver
Sheldon Silver foto: AP

Były przewodniczący Zgromadzenia Stanowego Nowego Jorku Sheldon Silver zdradzał żonę. Jedna z jego kochanek jest lobbystką, która miała klientów, którzy robili interesy ze stanem Nowy Jork. Szedł im i swojej kochance na rękę. Towarzystwo się bogaciło i interes się kręcił. Tracili podatnicy.

Drugiej „flamie”, którą miał na boku, załatwił pracę w administracji stanowej. Silver nie komentuje, a jego prawnicy zaprzeczają. 72-letni Demokrata to niezłe „ziółko” Został aresztowany w styczniu 2015 r. za „branie w łapę” milionowych łapówek od firm w zamian za protekcję i pomaganie in w załatwianiu ich lewych interesów z władzami stanu. Miał wziąć łącznie 4 mln dolarów łapówek od lekarzy i firm z rynku nieruchomości. Ale został załapany i oskarżony. Wyrok w jego sprawie zapadnie na początku mają w sądzie na Manhattanie.

Silver był jednym z najbardziej wpływowych ludzi w Albany. Byłego przewodniczącego Zgromadzenia Stanowego, demokratycznego gubernatora Andrew Cuomo i przywódcę większości w Senacie Deana Skelosa, który również zostanie skazany w maju za korupcję, nazywano “three men in a room” - bo mieli wielki wpływ na uchwalanie przepisów obowiązujących w stanie Nowy Jork. Sheldon Silver przewodniczył Zgromadzeniu Stanowemu od 1994 do 2015 roku. W ubiegłym miesiącu Sąd Apelacyjny na Manhattanie pozbawił Silvera uprawnień adwokackich.

Zobacz też: Wielki DRAMAT Clooneyów! Nie śpią, bo ROPUCHY uprawiają SEKS

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: