NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nie dajmy oderwać Greenpointu od reszty miasta!

Nie dajmy oderwać Greenpointu od reszty miasta!

26.08.2013, godz. 02:00
Perła Greenpointu nagrodzona
foto:

Dość traktowania mieszkańców Greenpointu po macoszemu i odcinania ich od reszty metropolii! - oburzał się radny Steve Levin reprezentujący w City Hall polską dzielnicę na jednym z ostatnich spotkań z mieszkańcami i radą. Jak donosi "Greenpoint Gazette", polityk po raz kolejny powtórzył apel do zarządu komunikacji miejskiej (MTA), by miejski przewoźnik dał mieszkańcom jakieś alternatywne połączenia na czas weekendowych remontów w tunelu pod Newton Creek.

- Mieszkańcy Greenpointu są poszkodowani od lat. Metro G ma nie tylko najkrótsze składy, lecz także kursuje najrzadziej. To wszystko powoduje, że osoby tu mieszkające mają wielkie problemy z połączeniem z resztą metropolii. A teraz, od kiedy rozpoczął się remont zniszczonego przez huragan Sandy tunelu, mieszkańcy są praktycznie przez cały weekend odcięci od reszty Nowego Jorku. Tak nie może dłużej być - mówił Levin.

Perspektywy, niestety, nie są optymistyczne. Remont, przez który metro G nie kursuje w weekendy pomiędzy Nassau Avenue na Greenpoincie i Court Square w Long Island City na Queensie, ma potrwać aż do grudnia.

Przedstawiciele MTA tłumaczą, że wysłane przez nich autobusy zastępujące metro na remontowanym odcinku wystarczą, by zapewnić mieszkańcom sprawną komunikację. Ale radny i sami zainteresowani mają odmienne zdanie.

Dlatego po raz kolejny zwrócili się do MTA o dofinansowanie biletów na prom i rozszerzenie programu Citi Bike na trasie metra linii G. Jak przypomina "Greenpoint Gazette", z powodu weekendowych remontów, ponad 30 tysięcy pasażerów musi szukać alternatywnego połączenia z resztą metropolii, gdyż "podstawione" przez MTA autobusy jeżdżą jeszcze rzadziej niż metro i są przepełnione do granic możliwości.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: