NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nie będziemy wypełniać formularza I-94?

Nie będziemy wypełniać formularza I-94?

06.05.2013, godz. 02:00
JFK
foto:

Potężne kolejki do odprawy na amerykańskich lotniskach to obrazek znany większości turystów, rezydentów, a nawet i obywatelom USA. Jednak to osoby przybywające do Stanów z wizami turystycznymi czy też innymi zawsze musiały wypełnić na pokładzie samolotu - zarówno polskich linii lotniczych, jak i innych - formularz I-94. To ma się jednak zmienić.

Jak zapowiada U.S. Customs and Border Protection, osoby przylatujące do Nowego Jorku nie będą musiały już wypełniać formularza. To na tej polularnie nazywanej "białej kartce" oficer imigracyjny wbija pieczątkę, która określa datę, kiedy mamy opuścić terytorium.

Jak podają agencje, nowe procedury - które mają usprawnić odprawę - są już testowane na kilku dużych portach lotniczych, teraz dołączy do nich Nowy Jork, a za miesiąc uproszczone procedury mają zacząć obowiązywać na wszystkich lotniskach w USA.

- Po przeanaliowaniu czasu i kosztów, jakie trzeba poświęcać na dotychczas obowiązujące procedury, doszliśmy do wniosku, że wypełnianie papierowego druczku nie ma większego sensu  - mówi John Wagner z U.S. Customs and Border Protection.

Według federalnej agencji informacje, które były uzyskiwane dzięki I-94, to to numer  wjazdu obcokrajowca (admission numbers). Teraz ten numer będzie  tworzony elektronicznie - twierdzi  Wagner. - Podróżny w czasie odprawy granicznej zostanie poinformowany, jak ma zdobyć ten numer w Internecie - mówi Wagner. Według wyliczeń CBP, uproszczone procedury skrócą czas jednej odprawy o 20-25 sekund. Oszczędności związane z wyeliminowaniem papierowych I-94 szacowane są na 15-17 milionów dolarów rocznie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: