NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nie będzie amnestii do końca lata

Nie będzie amnestii do końca lata

18.07.2013, godz. 02:00
usa
foto:

Najpierw miała być przed 4th of July, potem na wakacje, a teraz okazuje się, że nawet do końca lata jej nie będzie... Prezydent Barack Obama (51 l.) przyznał, że "raczej nie ma szans na to, by reforma imigracyjna została przyjęta  przed rozpoczynająca się w sierpniu przerwą prac w Kongresie  - donosi "National Review".

- Niestety nie jestem w tej kwestii optymistą. Oceniając obiektywnie sytuację i atmosferę panującą w Izbie Reprezentantów, nie widzę szans na to, żeby kompleksowa ustawa imigracyjna została poddana pod głosowanie całej izby jeszcze przed sierpniem, kiedy kongresmani mają wakacyjną przerwę  - powiedział prezydent Obama w czasie spotkania z hiszpańskojęzycznymi mediami - Univision

i  Telemundo. - Moim zamiarem, o co apelowałem wielokrotnie, było, by reforma została przeprowadzona najpóźniej do końca lata. Niestety republikańska opozycja w Izbie Reprezentantów blokuje ustawę przyjętą przez Senat i nie chce poddać jej pod głosowanie - mówił prezydent.  Dodał jednocześnie, że gdyby konserwatywni kongresmani potrafili rozpoznać wagę i istotę tej ustawy, że jedyną mądrą rzeczą powinno być głosowanie nad ustawą, zamiast debata nad poszczególnymi zapisami, to - jego zdaniem - "reforma przeszłaby już jutro".  Obama nie traci jednak nadziei, że kongresmani znajdą w końcu wspólny język,  dojdą do porozumienia w drażliwych kwestiach i reforma zostanie przyjęta - w wersji z zapisem stwarzającym tzw. ścieżkę do obywatelstwa dla 11 milionów nielegalnych imigrantów.. Przyznał również, że woli, by stało się to na drodze procesu legislacyjnego, aniżeli zostało wprowadzone jako jego dyrektywa, która nie zreformowałaby prawa kompleksowo.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: