NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy New York City Department of Sanitation. Slalom między karaluchami

New York City Department of Sanitation. Slalom między karaluchami

25.03.2015, godz. 00:00
New York City Department of Sanitation
foto:

Pracownicy, a w szczególności panie zatrudnione z miejskim zakładzie oczyszczania miasta, mają dość takiego traktowania. Jak podaje „Daily News”, muszą korzystać z brudnych kabin prysznicowych oraz z rozpadających się przebieralni. Mało tego - wyprawa pod prysznic to slalom między karaluchami i innym robactwem.

W siedzibie Sanitation na Bronksie brakuje nawet światła. Jedyne żarówki, które świecą, znajdują się na korytarzu nad schodami. Zatrudnieni w Department of Sanitation na Bronksie nazywają pracowniczą szatnię „lochami”.
– W takich warunkach pracujemy nie od wczoraj. U nas nic się od lat nie zmienia – mówi Norma Ramos, posiadająca 15-letni straż pracy.
- Problem dotyczy tych siedzib, które znajdują się w starych, przez wiele lat nieremontowanych pomieszczeniach – mówi Harry Nespoli z Uniformed Sanitationmen’s Association. Obecnie jesteśmy na etapie negocjacji z urzędem miasta aby wyasygnował pieniądze niezbędne na dokonanie remontów w najbardziej zapuszczonych naszych lokalnych jednostkach – dodał. New York City Department of Sanitation dysponuje 59 placówkami, w tym 8 nie posiada żadnych udogodnień dla zatrudnionych tam kobiet.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: