NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy New Jersey. Zabrakło soli na drogi!

New Jersey. Zabrakło soli na drogi!

05.02.2014, godz. 19:26
New Jersey. Zabrakło soli na drogi, zima, śnieg,
foto:

No i stało się... Mimo faktu, że włodarze wszystkich zagrożonych śnieżycą miast zapowiadali, iż są znakomicie przygotowani do kolejnych śnieżnych nawałnic! W New Jersey zabrakło soli, która - jak wszystkim wiadomo - jest niezbędna w takich ekstremalnych warunkach, aby drogi były przejezdne. Urzędnicy twierdzą, że dostawy nie dojechały na czas przez... nieprzejezdne drogi. Zanim sól dotrze w odpowiednie miejsca, mieszkańcy New Jersey muszą uzbroić się w cierpliwość.

– Obecnie staramy się resztki soli, jaką posiadamy, rozparcelować na obszary, które potrzebują jej najbardziej – powiedział Anthony Lione z Department of Public Works. – Na wszystkie zaśnieżone drogi wyjechały pługi, które na chwilę obecną muszą sobie jakoś radzić.

Dostawcą soli dla New Jersey jest firma Cargill. Jak zapewniają jej pracownicy, wszyscy realizują zamówienia w pocie czoła, niejednokrotnie zostając po godzinach... Firma zajmująca się dystrybucją soli zapowiada jednak, że może mieć kolejne opóźnienia.

Dodajmy, że z powodu śnieżycy problemy z dojazdem do pracy mieli niemal wszyscy mieszkańcy okolic New Jersey i Nowego Jorku. NJ Transit odnotowało opóźnienia autobusów, które przekraczały nawet 60 minut, a pociągi były opóźnione średnio o 30 minut.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: