NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy New Jersey staje się doskonałym miejscem inwestycji! Stawki w Nowym Jorku są wyraźnie wyższe... Ceny domów ostro w dół

New Jersey staje się doskonałym miejscem inwestycji! Stawki w Nowym Jorku są wyraźnie wyższe... Ceny domów ostro w dół

18.02.2014, godz. 01:00
New Jersey
foto:

Z informacji ucieszą się ci, którzy planują kupno domu w New Jersey, a właściciele tamtejszych nieruchomości – niekoniecznie. Najnowsze obliczenia National Association of Realtors (NAR) potwierdzają, że ceny w domów w niektórych rejonach NJ wyraźnie spadły.

Dane pokazują, że np. w okolicach Newark-Union poszły w dół o 1,1 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Obecnie można tam kupić dom jednorodzinny średnio za 357 tysięcy dolarów. Jeszcze mniej kosztują budynki mieszkalne w Trenton-Ewing: tam w odniesieniu do minionego roku odnotowano spadek o 5.7 proc. W rezultacie zakup domu w tym rejonie jest wydatkiem (przeciętnie) $232,900. A już najtańsze nieruchomości można znaleźć obecnie... w Atlantic City, gdzie odnotowano spadek cen o 4.7 proc. Jednorodzinny dom kosztuje tam średnio $217,200.

– Od kilku lat przymierzam się do kupna domu jednorodzinnego i chociaż odkąd przyjechałem do Stanów mieszkam w Nowym Jorku, to planuję przyszłość w New Jersey, bo tam jest znacznie taniej – mówi nam Paweł z Glendale.

Równocześnie utrzymuje się tendencja zwyżkowa, jeśli chodzi o domy w Nowym Jorku. W samym mieście za jednorodzinny dom trzeba zapłacić (w zależności od dzielnicy) od 400,000 do 700,000 dol. – Najdrożej jest na Middle Village na Queensie oraz na brooklyńskim Greenpoincie – podała nam Wiesława Jamroz, licencjonowany broker z V&M Associates Realty w Maspeth, NY.

Najdroższe domy w Ameryce (średnie ceny w dol.)

San Jose, Kalifornia - 775,000

San Francisco, Kalifornia - 682,400

Santa Ana, Kalifornia – 666,300


Najtańsze:

Toledo, Ohio - 80,500

Rockford, Illinois – 81,400

Cumberland, Maryland – 89,500.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: