NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy New Jersey. Potężny pożar magazynów, gdzie składowano dawniej rtęć

New Jersey. Potężny pożar magazynów, gdzie składowano dawniej rtęć

13.02.2016, godz. 00:00
pożar, ogień, żywioł
pożar, ogień, żywioł foto:

Kilkudziesięciu strażaków jeszcze w piątek walczyło z potężnym pożarem, który wybuchł w Hillsborough w New Jersey. Ogniem zajął się wielki magazyn, gdzie jeszcze do 2010 roku składowano śmiertelnie groźną rtęć.

Jak poinformowali rzecznicy Hillsborough Township Police i lokalnej straży, pożar w znajdujących się w Veterans Industrial Park przy Route 206 magazynach wybuchł w czwartek około 3 po południu. Silnie wiejący wiatr sprawił, że ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał i zajął cały magazyn.
Płomienie buchały aż do nieba, a gęsty czarny dym można było widzieć z wielkich odległości. Początkowo w akcji uczestniczyło kilkuset strażaków, ale mimo tego nie udało im się całkowicie zagasić pożaru. W piątek dalej się paliło, a ogień dogaszało kilkudziesięciu strażaków.
Z uwagi na ciągle unoszący się w powietrzu gęsty dym, władze miasta zamknęły w piątek szkoły, a wiele okolicznych dróg pozostawało zamkniętych. Jak na razie nie podano, co spowodowało pożar.
Magazyn jest własnością Defense Logistics Agency. Od 1940 roku składowano tam ponad 12 tysięcy beczek z rtęcią. Z czasem zaczęto je przewozić do Teksasu. Transport z ostatnimi beczkami wyjechał w 2010 roku.
Przedstawiciele New Jersey Department of Environmental Protection twierdzą, że mimo pożaru do powietrza nie przedostały się trujące toksyny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: