NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nawet ona popiera reformę

Nawet ona popiera reformę

11.06.2013, godz. 02:00
Dream Act. Młodzi imigranci protestują w Albany
foto:

To dobra wiadomość. Tuż przed rozpoczęciem debaty imigracyjnej w Senacie USA projekt zyskał bardzo cenne poparcie konserwatywnej republikanki z New Hampshire - Kelly Ayotte (44 l.). Do tej pory sceptyczna, zapowiedziała, że będzie głosować za przyjęciem kompleksowej ustawy imigracyjnej stworzonej przez dwupartyjną grupę ośmiu senatorów, nazywaną Gang of Eight - donosi CBS News.

- Przyjrzałam się temu problemowi bardzo wnikliwie, pod każdym względem. Nasz obecny system imigracyjny kompletnie nie działa, nie sprawdza się pod żadnym względem. Pozwoliliśmy na to, żeby znalazło się tutaj 11 milionów ludzi, którzy żyją poza systemem. Z drugiej strony legalna imigracja nie odpowiada ekonomicznym potrzebom naszego kraju. Wczytałam się w ustawę i doszłam do wniosku, że jest ona rozwiązaniem tych problemów, i dlatego będę głosować za jej przyjęciem - powiedziała senator w CBS.

Według eks pertów jest to bardzo cenne poparcie, które może również wpłynąć na późniejsze decyzje republikańskich polityków zasiadających w Izbie Reprezentantów, gdzie ma trafić ustawa.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: