NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nawet Bush namawia kolegów do poparcia reformy

Nawet Bush namawia kolegów do poparcia reformy

15.06.2013, godz. 02:00
usa
foto:

- Czas najwyższy zmienić ton rozmów i zdać sobie sprawę, że głosowanie za ustawą imigracyjną powinno być obowiązkiem każdego, komu leży na sercu dobro Ameryki - tymi słowami zwrócił się do będących przeciw reformie republikańskich polityków Jeb Bush (60 l.).

Były gubernator Florydy, syn i brat prezydentów Stanów Zjednoczonych, jako głównego argumentu użył faktu, że amerykańska ekonomia mocno zależna jest od siły roboczej, czyli od imigrantów, tak wysoko wykwalifikowanych, jak i tych mniej - donosi "New York Times".

- Musimy zdać sobie sprawę, że to właśnie od imigracyjnej siły roboczej uzależniony jest wzrost i dalszy rozwój naszej gospodarki. W jaki inny sposób sobie to zapewnimy? Przecież obecnie nasze społeczeństwo się starzeje. Kto ich zastąpi? Kto będzie pracował na emerytów? Potrzebujemy imigrantów, a już ich tu mamy. Więc pozwólmy im pracować legalnie i tym samym odprowadzać składki i podatki, wprowadzając reformę, która pozwoli zalegalizować ich pobyt. Przyjmując tę ustawę, możemy tylko zyskać - przekonywał Bush na spotkaniu z konserwatywnymi politykami zorganizowanym w Bipartisan Policy Center.

Przypomnijmy, że w mijającym tygodniu zdecydowana większość senatorów zagłosowała za tym, żeby projekt kompleksowej ustawy imigracyjnej trafił pod obrady plenarne. Mają się one rozpocząć już w nadchodzącym tygodniu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: