NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Narkotykowy skandal na Rikers Island

Narkotykowy skandal na Rikers Island

21.05.2016, godz. 00:00
Rikers Island, wiezienie
Rikers Island, wiezienie foto:

Siedemnaście osób usłyszało zarzuty przemycania narkotyków oraz skalpeli na teren więzienia na Rikers Island. Wśród oskarżonych jest między innymi dwóch klawiszy, kucharz i sześciu więźniów.

Jak poinformowano z biura prokuratora okręgowego Bronksu oraz Department of Investigation, w przypadku strażników robili to oni za odpowiednie łapówki. Oficer Kevin McKoy (31 l.) przyjął co najmniej 10 tysięcy dolarów od więźniów w zamian za wniesienie na teren Rikers Island kontrabandy w postaci narkotyków, papierosów i skalpeli, które owijał w szarą taśmę klejącą. Mężczyzna spotykał się „na zewnątrz” z umówioną osobą, nagraną przez więźnia, odbierał towar i wnosił do zakładu karnego, gdzie dalej – za odpowiednio wysoką cenę – były dystrybuowane dalej.
McCoy wpadł w 2015 roku, kiedy w jego szafce znaleziono skalpele. Wówczas rozpoczęło się dochodzenie. Ale nie przeszkodziło to w dalszej narkotykowej działalności. Zadania McCoya przejął inny strażnik, 25-letni Mohammed Sufian. Ale ten, najprawdopodobniej w obawie koncentrował się głównie na papierosach. Trwające dalej śledztwo pozwoliło ustalić kolejnych członków „spółki więziennej kontrabandy”. Cała siedemnastka usłyszała oskarżenia w czwartek. Strażnikom grozi do siedmiu lat pozbawienia wolności. A tymczasem po skandalu na teren więzienia odesłanych zostanie więcej szkolonych psów oraz zainstalowane zostaną dodatkowe detektory i kamery.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: