NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Narkotyki znalezione na lotnisku JFK nie trafią na nowojorski czarny rynek. Dobrze ci tak, zły przemytniku!

Narkotyki znalezione na lotnisku JFK nie trafią na nowojorski czarny rynek. Dobrze ci tak, zły przemytniku!

08.05.2014, godz. 18:15
Heroina, narkotyki,
foto:

Kolejny przemytnik narkotyków wpadł w ręce US Customs and Border Protection (CBP). Tym razem mieszkaniec Georgetown w Gujanie usiłował przeszmuglować na czarny rynek 18 funtów (ponad 8 kg) heroiny.

Godfrey Cassius, który przyleciał do Nowego Jorku, miał tę heroinę ukrytą w swoim bagażu. Według celników, wartość szmuglowanych narkotyków to $300,000. Urzędnicy CBP znaleźli odurzające świństwo w torbie mężczyzny podczas rutynowej kontroli. Gdy celnicy otworzyli bagaż, wydobył się niego specyficzny zapach chemikaliów... Okazało się, że w ośmiu woreczkach, w których miał się znajdować sproszkowany składnik dodawany m.in. do lodów i budyniów, wsypana była heroina.


Przestępca został i przekazany w ręce Homeland Security Investigations. – Nasi funkcjonariusze każdego dnia robią wszystko, żeby chronić amerykańskich obywateli i aby na rynek nie dostawały się narkotyki – stwierdził Robert E. Perez, director CBP's New York Field Operations.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: