NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nareszcie! Metro G będzie częściej kursować

Nareszcie! Metro G będzie częściej kursować

17.07.2013, godz. 02:00
104 dolary za Metro Card - 3749
104 dolary za Metro Card foto:

Po latach ignorowania postulaty pasażerów przejeżdżającego przez polską dzielnicę metra G zostały wysłuchane! Zarząd Komunikacji Miejskiej (MTA) uznał w końcu argument, że "greenpoincka linia" jest jedną z najbardziej poszkodowanych i zgodził się usprawnić jej serwis. Zgodnie z rekomendacją MTA metro G będzie kursować częściej i regularniej, a na peronach pojawią się oznakowania, w jakim sektorze będzie się zatrzymywać pociąg - donosi Riders Alliance, organizacja działająca na rzecz pasażerów metra.

-  To wielkie zwycięstwo każdej osoby, która korzysta z linii G. Przez lata MTA nas bojkotowało, a linia była traktowana jak gorszej kategorii. Na potwierdzenie można chociażby wymienić to, że jej trasa została bardzo skrócona, składy mają najmniej wagonów, no a przede wszystkim bardzo rzadko kursuje. Ale teraz  pasażerowie w końcu odczują ulgę. Bo nareszcie uznano nasze postulaty - mówi John Raskin, przedstawiciel Riders Alliance - organizacji, która rozpoczęła kampanię na rzecz usprawnienia serwisu metra G (Campaign for Better G Service).

Dodaje, że zwycięstwo jest w dużej części zasługą dwóch stanowych polityków, którzy od początku wspierali tę kampanię. To senatorowie Daniel Squadron i Martin Dilan osobiście interweniowali w MTA i zażądali pełnej i wnikliwej  analizy oraz oceny serwisu linii G. Najwyraźniej ich zabiegi nie poszły na marne. W wydanym właśnie raporcie MTA nakreśliło plan zmian na linii G, które ulżą pasażerom. Najważniejsze to:

- Pociągi linii G będą kursować o 25 proc. częściej popołudniami oraz wieczorami.

- Metro ma kursować regularniej, w bardziej wyrównanych odstępach czasu, a nie tak jak teraz, że po dwóch przyjeżdżających jeden za drugim pociągach na kolejny trzeba bardzo długo czekać.

- Z uwagi na to, że pociągi metra G mają tylko cztery wagony, na peronach mają się pojawić wyraźnie zaznaczone sektory, w jakich będzie stawać pociąg i odpowiednio w tych miejscach ustawione zostaną ławki dla czekających.

- Na wszystkich 12 stacjach linii G ma być zainstalowany system komunikacyjny informujący o zmianach w serwisie czy nadjeżdżającym pociągu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: