NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nareszcie dobra wiadomość dla nowojorskich kierowców Od wiosny niższe opłaty za przejazd Verrazano-Narrows Bridge?

Nareszcie dobra wiadomość dla nowojorskich kierowców Od wiosny niższe opłaty za przejazd Verrazano-Narrows Bridge?

07.02.2014, godz. 21:24
Verrazano Narrows Bridge, most, NYC, Nowy Jork
foto:

To znakomita informacja dla zmotoryzowanych, którzy mieszkają na Staten Island. Pojawiła się szansa na obniżenie opłat za przejazd przez Verrazano Bridge, który łączy Brooklyn właśnie ze Staten Island. Jak podaje Fox News, nie tylko mniej zapłacą mieszkańcy (posiadacze prywatnych pojazdów), ale również kierowcy samochodów dostawczych, którzy często go przekraczają.

Porozumienie w tej kwestii wypracowali gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo i tzw. liderzy legislacyjni. Teraz wszystko w rękach Metropolitan Transportation Authority (MTA), która musi zatwierdzić obniżkę opłat za przejazd za Verrazano Bridge. Jeśli wszystko pójdzie po myśli kierowców, opłata dla mieszkańców Staten Island, którzy korzystają z E-ZPass spadnie z 6 lub 6,36 dol. (w zależności od tego, jak często jeżdżą przez most) do 5,50 dol. za przejazd. Natomiast ci, którzy korzystają z E-ZPass, lecz nie są rezydentami Staten Island - za przeprawę przez most nadal będą musieli płacić 10,66 dol. Opłata bez zniżek wynosi 15 dolarów.

Równoczesnie o 20 procent spadłyby opłaty za przejazd samochodami ciężarowymi, które pokonują Verrazano częściej niż 10 razy w miesiącu. Opłata za ciężarówkę o dwóch osiach wyniosłaby 15,43 dol. (obecnie 19,24 dol.), a 58,98 dol. (obecnie 73,52 dol.) za samochód dostawczy o siedmiu osiach...

Wniosek o rozpatrzenie niższych opłat za przejazdy przez Verrazano Bridge MTA Authority rozpatrzy na najbliższym posiedzeniu. Jeśli zarząd MTA zatwierdzi plan, nowe stawki będą obowiązywać od 1 kwietnia. Obecnie obowiązujące opłaty za pozostałe mosty w metropolii kształtują się następująco: Queens-Midtown Tunnel, Throgs Neck Bridge, Hugh L. Carey Tunnel, Bronx-Whitestone Bridge oraz Robert F. Kennedy Bridge – 7,5 dolara (5,33 dolara E-ZPass), Henry Hudson Bridge – 5 dolarów (2,44 dolara E-ZPass), Cross Bay Bridge i Marine Parkway Bridge – 3,75 dolara (2 dolary E-ZPass).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: