NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy To naprawdę imponujące! Na konta trzech wybranych hospicjów w Polsce wpłacono już $91,055.00. Tak trzymać! Do nowego roku musimy uzbierać co najmniej 100 tys.!

To naprawdę imponujące! Na konta trzech wybranych hospicjów w Polsce wpłacono już $91,055.00. Tak trzymać! Do nowego roku musimy uzbierać co najmniej 100 tys.!

20.12.2014, godz. 00:00
dolary
foto:

Akcja Fundacji Uśmiech Dziecka i Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej, której od samego początku patronuje „Super Express”, jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

– Dzięki hojności Polonii osiągniemy zamierzony cel. Inicjując akcję marzyliśmy, żeby udało się zebrać 100 tysięcy dolarów. Wszystko wskazuje, że najskrytsze nasze marzenia zostaną zrealizowane – mówi nam Artur Dołęga, prezes Fundacji Uśmiech Dziecka.

Trzy wybrane hospicja w Polsce już dziś nie kryją zadowolenia z tego, że niebawem na ich konta wpłyną pieniądze od amerykańskiej Polonii.

– Dochodzą do nas z Polski informacje, że dyrektorzy placówek śledzą na bieżąco stronę internetowa P-SFUK i po cichutku już planują, na co zostaną spożytkowane pieniądze zabrane przez Polonię – mówi nam Paweł Burdzy rzecznik prasowy Polish & Slavic Federal Credit Union.

Przypomnijmy „Świąteczny Uśmiech Dziecka” to akcja, która wyszła z potrzeby serca. Największa instytucja finansowa na wschodnim wybrzeżu wraz z Fundacja Uśmiech Dziecka w szczególny czas świąt Bożego Narodzenia chciała,  by na twarze nieuleczalnie chorych dzieci w hospicjach choć na chwilę wrócił uśmiech, być może ostatni w ich życiu…

- Wytypowaliśmy trzy polskie hospicja dla chorych dzieci: w Białymstoku, Rzeszowie i Krakowie. Widząc, jakim zainteresowaniem cieszy się podjęta przez nas inicjatywa z pewnością akcję powtórzymy w kolejnych latach – mówi Krzysztof Matyszczyk przewodniczący Rady Dyrektorów P-SFUK.

Jeżeli nie dołączyliście do darczyńców jest jeszcze na to czas. Akcja „Świąteczny Uśmiech Dziecka” kończy się 10 stycznia 2015 roku. Aby pomóc w zbiórce wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto jednego z trzech hospicjów: Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku - konto nr. 1249839, Hospicjum dla Dzieci w Krakowie - konto nr. 1249848, Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie - konto nr. 1249854. lub Fundacja Uśmiech Dziecka - konto nr. 1249836.


Do tej pory nazbierano $91,055.00.

Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie $31,449.00

Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku $29,406.00

Hospicjum dla Dzieci w Krakowie $21,123.00

Fundacja Uśmiech Dziecka $9,077.00

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: