NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Napisz wiersz dla Jana Pawła II

Napisz wiersz dla Jana Pawła II

26.11.2013, godz. 02:00
Jan Paweł II
foto:

W związku z obchodzonym jubileuszem 10-lecia istnienia JPII Polish American Poets Academy zaprasza do udziału w konkursie, w którym zostanie oddany hołd błogosławionemu Janowi Pawłowi II. W 2005 r. Akademia przyjęła imię Jana Pawła II, który był jej Honorowym Członkiem.

Do udziału w konkursie zapraszamy każdego, kto ukończył 16 lat, niezależnie od kraju zamieszkania, zarówno poetów z dorobkiem artystycznym, jak i tych, którzy piszą "do szuflady" - mówi Barbara Alex Aleksandrowicz, prezes JPII Polish American Poets Academy. Na konkurs należy nadesłać od 1 do 7 wierszy w języku polskim lub angielskim. Przekazane wiersze, których długość nie powinna przekraczać 40 wersów, mogą być rymowane lub białe.

Patrz też: Papież Franciszek zaleca lekarstwo z Polski

Prace konkursowe wraz z krótkim listem przewodnim - zawierającym imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu, adres e-mailowy, tytuły prac konkursowych oraz krótką notę biograficzną - należy przesłać elektronicznie w formie załącznika na adres: jpiipapa@gmail.com. Wpisowe (donation) wysokości $5 za każdy wiersz w formie czeku lub Money Order wystawionego na Polish American Poets Academy należy przesłać na adres: PO Box 3163, Wallington, NJ 07057, USA. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 31 stycznia 2014 r.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: